Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Kiedy wykonać test ciążowy?

Zobacz artykuły na temat:ciążanoworodekmacicabadanienudności
Czy jestem w ciąży? Odpowiedź może przynieść test ciążowy, należy go jednak wykonać prawidłowo i w odpowiednim czasie. Kiedy najlepiej wykonać test ciążowy, aby jego wyniki były wiarygodne?

Nieznane

Test ciążowy przynosi odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań w naszym życiu: czy będę rodzicem? Badaniu towarzyszą zwykle silne emocje - wielkie nadzieje towarzyszące oczekiwaniu na upragnione potomstwo, innym razem strach przed nieplanowaną ciążą. Dlatego tak ważne jest, aby wykonać test w prawidłowy sposób.

Kiedy zrobić test ciążowy?

Aby wyniki testu ciążowego były wiarygodne, muszą być spełnione 2 podstawowe warunki. Po pierwsze test ciążowy należy zrobić w odpowiednim terminie. Po drugie trzeba go przeprowadzić zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotce. Dowiedz się więcej na temat tego, jak i kiedy wykonać test ciążowy.

Domowe testy ciążowe są dostępne w aptekach i supermarketach. Wykrywają one obecność beta-hCG w moczu. Jest to hormon wytwarzany przez zarodek od chwili zagnieżdżania się w ścianie macicy. Jego stężenie na początku ciąży jest niewielkie, ale sukcesywnie rośnie - podwaja się co drugi dzień do 3 miesiąca ciąży. Po tym czasie stopniowo się obniża. Z tego wynika, że test ciążowy można najwcześniej wykonać po implantacji jaja płodowego. Wcześniej przeprowadzane badania nie mają najmniejszego sensu. Nie mogą wykluczyć ani potwierdzić ciąży – ze względu na brak hCG wynik w obu sytuacjach będzie ujemny.

Przeczytaj również: Objawy ciąży

Jak odczytać wyniki testu ciążowego? Czytaj na następnej stronie.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 61
dodano: 08:51 2016-05-17 przez: ~malwina (91.196.*.*)
Jeśli coś podejrzewasz to lepiej zrobić testy wcześniej. U ginekologa tylko potwierdzisz. Jeśli użyjesz jakiegoś nowego dokładnego testu jak ten http://www.mojaowulacja.pl/testy-ciazowe-kasetowe/ to będziesz wiedziała czy udać się do lekarza.
dodano: 19:24 2014-10-24 przez: ~gość (195.117.*.*)
a co jeśli zabezpieczenie zostało w środku już bez nasienia?
dodano: 15:38 2013-11-16 przez: ~gość (79.191.*.*)
a jak chlopka zetknie sie z pochwa ale nie wsadzi to jaki moze byc procent ze bedzie dziecko ? ale pod konice miesiaca mam miec miesiaczke
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter